PRIJATEĽNÍ.SK
Rómovia majú takmer o polovicu menšiu šancu, že im zamestnávateľ odpovie na ich životopis v porovnaní s nerómskymi uchádzačmi s rovnakými skúsenosťami a vzdelaním. Aj preto sme spolu s občianskym združením Divé maky pripravili kampaň Prijateľní.sk, ktorá vyzýva zamestnávateľov, aby dali Rómom šancu nájsť si prácu a správali sa pri výbere svojich zamestnancov zodpovedne.
#CSR #ROMOVIA #PRIJATELNI #ZAMESTNANOST #HR

LÚČ Z TMY
Sme hrdí na to, že sme mali možnosť vytvoriť názov a vizualitu ocenenia, ktorého ambíciou je vytvárať komunitu inšpiratívnych ľudí, prispievajúcich k zlepšeniu postavenia a života Rómov na Slovensku. Laureátkami prvého ročníka ocenenia Lúč z tmy sú Klára Orgovánová, Ingrid Kosová a Zuzana Kumanová.
#LUCZTMY #TOLERANCIA #SPOLUZITIE #ROMOVIA

SEXISTICKÝ KIX
Prvýkrát sme boli partnermi anticeny Sexistický kix, ktorej ambíciou je kultivovať komunikáciu zadávateľov a agentúr. Pri tejto príležitosti sme pripravili sériu posterov a pohľadníc, ktoré vysvetľovali a ilustrovali jednotlivé prvky sexizmu. Lebo sexizmus nie je len o ukazovaní nahých tiel v reklame, tak nech je v tom jasno! Pozrite si celú sériu na našom blogu.
#SEXIZMUS #REKLAMA #SEXISTICKYKIX 

CHUŤ ŽIŤ

Chuť žiť je projekt venujúci sa poruchám príjmu potravy. Jeho cieľom je zdvihnúť povedomie a danú tému odtabuizovať, pomáhať trpiacim a ich blízkym, sieťovať doktorov a šíriť prevenciu medzi mladými ľuďmi a športovcami na základe workshopov, prednášok, verejných diskusií, spolupráce s odborníkmi a edukačnej kampane. Chuť žiť naštartovala sedemnásťročná anorektička Valentína. Prieskumná agentúra 2muse nám pomohla zistiť postoje Slovákov k poruchám príjmu potravy a Chuť žiť odborne zastrešila Liga za duševné zdravie. 
#CHUTZIT #ANOREXIA #PPP #ZDRAVIE 
SHUT UP! VOICE OF DEMOCRACY IN DANGER
Iniciatíva je reakciou na nedávnu vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Vyzvali sme dizajnérov z celého sveta, aby si svojimi umeleckými návrhmi uctili smrť dvoch mladých ľudí. Z viac ako 400 prác z 30tich krajín sme vybrali sto, ktoré vystavujeme na Slovensku aj v zahraničí. Pozriete si galériu prác svetových dizajnérov.
#ALLFORJAN #SHUTUP #POSTER

GOODEAS.org
Založili sme medzinárodnú databázu charitatívnych kampaní. Jej cieľom je zozbierať tie najlepšie komunikačné a marketingové nápady z celého sveta a ponúknuť ich neziskovkám na adaptáciu. Záštitu pri štarte tohto projektu prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Viac na www.goodeas.org.
#NGO #IDEAS

ÚSMEV AKO DAR
Roky pracujeme na kampaniach pre Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar. Kampaň Rodina sa počíta motivuje ľudí, aby podporili rodiny, ktorým kvôli zlej finančnej situácii hrozí odobranie dieťaťa do detského domova. Ideu, že deti spravia čokoľvek, aby zostali doma so svojimi blízkymi, ukázala agentúra prostredníctvom dievčatka, ktoré je ochotné predávať svoje hračky, aby rodine finančne pomohlo.  Kampaň bola ocenená cenami za kreativitu a výborne dopadla aj v testovaní emócií.
#USMEV #UAD #DETI

VÝZVA K ĽUDSKOSTI

Neďaleko slovenských hraníc s Rakúskom sa stála pri ceste odstavená dodávka s utečencami. 50 ľudí, vrátane detí, v nej našlo krutú smrť udusením. Žiadny slušný človek, ktorý na vlastné oči vidí niekoho umierať, nemôže ostať ľahostajný. Musí sa snažiť okamžite pomôcť. V priebehu pár týždňov sme pod Výzvu k ľudskosti vyzbierali vias ako 10 tisíc podpisov, motivovali Vládu SR aby poskytla finančnú aj nefinančnú pomoc.

#LUDSKOST #UTECENTI #MIGRANTI #VOJNA

AK BY SOM BOL/A GEJ/LESBA

Veríme, že každý človek je jedinečnou osobnosťou a každý z nás si zaslúži úctu, slušné zaobchádzanie a toleranciu. V čase, keď sme zaznamenali zvýšený výskyt útokov na lesby a gejov sme pripravili kampaň, v ktorej sa ambasádormi menšiny stala väčšina - heterosexuálne orientovaný športovci, umelci, či podnikatelia. Viac o kampani si môžete prečítať na blogu agentúry Respect APP.

#LGBTI #HOMOFOBIA